«Добра воля – найдорожча перемога»
Ці слова стали темою педагогічних читань з гуманної педагогіки, що були організовані й проведені 29 жовтня 2019 року педагогічними працівниками на базі Районного Будинку дітей та юнацтва.
Система освіти – галузь, що постійно перебуває в стані реформування. Але освітня реформа НУШ - це реформа, яка є найбільш складною, бо вона торкається основ духовності педагога, його внутрішнього Я, його здатності до зміни свідомості, до самовдосконалення. Пізнання та освоєння основ гуманно-особистісного навчання й виховання дітей є складовою реформування і освітньої галузі в цілому й свідомості педагога зокрема.
Тому й виникла ідея проведення Читань, щоб викликати інтерес та залучити педагогів до впровадження гуманно-особистісного навчання й виховання дітей нового покоління, поширювати ідеї гуманної педагогіки, спонукати керівників гуртків до розширення професійного світогляду та удосконалення професійної майстерності.
Справді треба мати відвагу, щоб бути педагогом сьогодні, бо відповідальність за те, в якому майбутньому буде жити все наше суспільство, лежить і на сучасному педагогу; бо треба мати відвагу, щоб змінити себе, вже усталеного й сформованого, й навчитися самостійно обирати програми, прийоми й методи роботи; треба мати відвагу, щоб піднятися до рівня наших талановитих дітей, визнати унікальність кожного з них, повірити в їхню надзвичайну місію на землі й допомогти стати благородними людьми. Тому лейтмотивом читань стали слова В. О. Сухомлинського: «…Щоб відкрити перед учнями іскорку знань, учителю треба ввібрати ціле море світла, ні на хвилю не відходячи від променів сяючого сонця знань людської мудрості».
У Читаннях взяли участь керівники гуртків закладу. Учасники заходу стали справжніми експертами творчої майстерні, презентували свої виступи, зокрема Бойко Н.І., методист на тему «Головні виклики сучасності та воля до еволюційних змін», Гайдамака О.В., керівник гуртка на тему: «Без сім’ї немає щастя на землі», Різник І.В., керівник гуртка на тему: «Духовний гуманнізм – шлях опанування самих себе», Денисенко С.О., керівник гуртка на тему: «Дитина на перехресті різних воль дорослих та дітей», Миронова Л.А., керівник гуртка на тему: « Родина – простір для розвитку волі під керівництвом духу і серця», Островська О.Б., керівник гуртка на тему: «Життєві історії про гартування волі, як навчитись перетворювати
труднощі в шляхи зростання».
Мабуть, мети було досягнуто, бо в підсумках педагоги говорили про іскру, яка загорілася в їхніх серцях – іскру доброти, милосердя, культури, співчуття, радості і героїзму нести ідеї гуманної педагогіки до дітей, батьків і педагогів.