Лідери не народжуються, а формуються
Інтеграція України у світовий простір ставить перед суспільством завдання створити таку систему освіти нового покоління, яка буде відповідати викликам нового тисячоліття, забезпечувати випереджувальний загально цивілізаційний розвиток нової генерації –дітей інформаційної епохи, здатних мислити і діяти системно. Сучасний світ складний. Дитині не достатньо дати лише знання. Ще необхідно навчити користуватись ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними установками учня, формують його життєві компетентності, необхідні для успішної самореалізації, навчання та праці. Які б оцінки не виносили нашому часові, безсумнівно одне – це час справжніх лідерів. Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних.
Виховати в учнів активну життєву позицію, підготувати їх до дієвої участі в демократичному суспільстві - на це і спрямована робота районної «Школи Лідера». Серед головних завдань є пошук і підтримка учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямовані на активну участь у громадському житті , має організаторські здібності, бажання використати свою енергію та здібності заради інших.
На базі районного Будинку дітей та юнацтва 9 жовтня 2019 року було проведено навчання лідерів шкіл району під керівництвом методиста РБДЮ Наталії Бойко.
Темою заняття обрали : «Лідер і лідерство». Хто ж справжній лідер у цьому світі? На це питання кожен учасник зумів творчо та креативно дати відповідь в кінці заняття, виконавши ряд інтерактивних вправ та завдань. Слід відмітити виступи лідерів Опорного навчального закладу – Городищенська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Аліни Манзі, Тетяни Виноградської, Орловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Лоліти Пономаренко, Валявської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іванни Войтенко, лідерів Городищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. С.С. Гулака-Артемовського Шаталова Антона та Юлії Пацини, лідерів Городищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Ангеліни Корчаки та Ольги Биханькової, лідера Петропавлівського НВК Ліни Заболотньої та інших.
Ефективною формою роботи школи є заняття з елементами тренінгу. Для лідерів Школи були проведені цікаві вправи: «Привітання-знайомство»,
« Лідер – це…», «Риси лідера», «Баласт». Теоретична частина включила лекцію «Лідер та лідерство. Стилі лідерства», бесіду «Головні риси лідера». Працювали індивідуально, у групах, що дало можливість учасникам познайомитися, поділитися власним досвідом, потоваришувати.
Виховання повинно мати за мету виліпити таку людину, яка ніде, за жодних умов не згине ні морально, ні фізично, і втілить у життя свою незалежну думку. Сьогодні стрімко займають місця під сонцем ті, хто має твердий розум, чітку мету та велике бажання досягнути успіху. Це наші лідери! Успіху Вам!